آبیدر،زیباترین منطقه نمونه گردشگری کردستان

[cml_media_alt id='397']4[/cml_media_alt]

رئیس انجمن راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی استان کردستان گفت: آبیدر سنندج یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری استان کردستان است که باید در راستای توسعه هر چه بیشتر و بهتر صنعت گردشگری زیر ساخت‌های گردشگری آن افزایش یابد.

وی با اشاره به این‌که استان کردستان نیازمند حفظ، احیاء و بازسازی هم‌چنین توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری برای نسل‌های آینده است، افزود: هم‌اکنون بیشتر پتانسیل‌های گردشگری و میراث فرهنگی که برای جذب گردشگر مهم و حائز اهمیت است نیازمند مرمت، احیاء و بازسازی هستند که می‌توان به حمام خان ،عمارت احمدزاده ، عمارت خسروآباد، منازل تاریخی واقع در شهرستان‌ها و روستاهای گردشگرپذیر و … اشاره کرد.

وی به آبیدر سنندج به‌ عنوان یک منطقه گردشگرپذیر، بکر و طبیعی استان کردستان اشاره کرد و گفت: در صورتی آبیدر سنندج می‌تواند به قطب اصلی گردشگری استان کردستان و شهر سنندج تبدیل شود که طرح‌ها و زیرساخت‌های گردشگری در آن توسعه و رونق یابد. ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در منطقه آبیدر سنندج شامل ایجاد مراکز اقامتی و تفریحی، هتل‌ها و ایجاد مکان‌های آموزشی هم‌چون رصدخانه، کتابخانه، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی تفریحی هم‌چون تله‌کابین، گردشگری ماجراجویی در دامنه آبیدر و…. می‌باشد.

رئیس انجمن راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی استان کردستان خاطرنشان کرد: آبیدر سنندج به‌عنوان زیباترین منطقه نمونه گردشگری استان کردستان و شهر سنندج باید طوری در حفظ و احیاء و رونق و توسعه آن تلاش کرد که به‌عنوان بهترین منطقه گردشگرپذیر و قطب اصلی گردشگری معرفی شود.

وی یادآور شد: از مسئولان استانی می‌خواهیم که سرمایه‌گذاران بخش گردشگری را با قوانین خود برای ارتقاء و توسعه صنعت گردشگری هدایت و حمایت کنند و اجرایی کردن این طرح‌ها هم رونق صنعت گردشگری و هم ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

منبع: isna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *