ابراز تمایل رییس مجلس سنای لهستان برای افزایش سفر گردشگران این کشور به ایران

[cml_media_alt id='1114']Polish[/cml_media_alt]

 اصفهان – ایرنا- رئیس مجلس سنای لهستان در اصفهان گفت: شمار گردشگران این کشور که به ایران و اصفهان سفر می کنند می تواند افزایش یابد.
به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، بوگدان بوروسوئیچ روز دوشنبه در دیدار با استاندار اصفهان افزود: در حال حاضر تعداد این توریست ها کم است ولی مسلما در آینده تعداد آنها افزایش می یابد.
وی به طرح خط هوایی مستقیم بین لهستان و ایران اشاره کرد و افزود: چنانچه این طرح اجرایی شود به طور حتم تعداد توریست ها چند برابر خواهد شد.
رئیس مجلس سنای لهستان در این دیدر ضمن تشکر از استاندار اصفهان بابت مهمان نوازی و استقبال گرم، گفت: لهستان و ایران دوران مدیدی از دوستی و محبت را پشت سر گذاشته اند و در جنگ جهانی دوم 120 هزار لهستانی به ایران آمدند و مردم لهستان هنوز هم خاطرات آن دوران را زنده نگه می دارند و از مردم ایران تشکر می کنند.
بوروسوئیچ با بیان اینکه کشور لهستان در سال های اخیر توسعه زیاد داشته است، افزود: درآمد سرانه این کشور در 20 سال قبل 40 درصد میانگین درآمد سرانه اتحادیه اروپا بود و در حال حاضر به 70 میانگین درصد رسیده است.

و خطاب به استاندار اصفهان اظهار داشت: شما استاندار استان به خصوصی هستید زیرا اصفهان از یک طرف صنعتی است و از طرف دیگر آثار تاریخی بسیار با ارزشی دارد و بسیار مسرت بخش است که مدیریت این استان به این آثار رسیدگی می کند.
بوروسوئیچ ضمن خرسندی از نبود صنایع چینی در بازار میدان نقش جهان، گفت: این امر نشاندهنده زحمات مدیریت استان اصفهان در پاسداشت از میراث فرهنگی و صنایع دستی است.
رئیس مجلس سنای لهستان با استقبال از پیشنهاد استاندار اصفهان مبنی بر همکاری اصفهان با یکی از استانهای لهستان گفت: این مسئله بررسی خواهد شد و با توجه به ویژگی های اصفهان، شهری متناسب برای افزایش همکاری ها معرفی خواهد شد.
بوروسوئیچ به مذاکرات خود با مقامات ایران در تهران اشاره کرد و گفت: در خصوص همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و رایزنی های سیاسی با ایران طرح هایی ارائه شد که مقامات ایران از آنها استقبال کردند که نشان می دهد ایران و لهستان در یک سو حرکت می کنند.

رئیس شورای شهر سیلیزی لهستان نیز در این دیدار به بیان ویژگی های شهرش پرداخت و گفت: سیلیزی از لحاظ مواد معدنی و منابع طبیعی بسیار غنی است و مناطق صنعتی مهمی در آن وجود دارد و این شهر گزینه مناسبی برای افزایش همکار یهای اصفهان و لهستان خواهد بود و از این طرح استقبال خواهیم کرد.
استاندار اصفهان نیز در این دیدار گفت : در دو سال گذشته بسیاری از مقامات لهستان از جمله معاون نخست وزیر و برخی وزاری این کشور در سفر به ایران به اصفهان آمدند و از این شهر زیبا نیز بازدید کردند.
رسول زرگرپور با اشاره به سابقه 500 ساله مراودات سیاسی و اقتصادی دو کشور، اظهار داشت: این مراودات در شرایط فعلی می تواند گسترش یابد.
وی با بیان اینکه در جنگ جهانی دوم، ایران میزبان بیش از 120 هزار مهاجر لهستانی بود، افزود: مزار تعدادی از لهستانی ها در قبرستان های اصفهان وجود دارد.
زرگرپور افزود: بعد از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها بسیار قوی و مستحکم شد چرا که ایشان معتقدند ایران باید با همه دنیا جز یک رژیم ارتباط تنگاتنگ، خوب و برابر داشته باشد.
استاندار اصفهان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ارتباط و توسعه روابط بین ایران و لهستان به خوبی استقبال می کند و امیدواریم که سفر شما به ایران و اصفهان زمینه توسعه بیشتر این ارتباطات و مراودات را فراهم سازد.

مدیر ارشد استان اصفهان در ادامه به بیان ویژگی ها، پتانسیل ها و مزیت های اصفهان پرداخت و گفت: اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شهر جهانی صنایع دستی است و در سال آینده نیز پایتخت گردشگری جهان اسلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه در یکسال گذشته بیش از یکصد هیأت اقتصادی از کشورهای مختلف برای برقراری ارتباطات اقتصادی به اصفهان سفر کرده اند، افزود: در قالب سیاست های دولت، مدیریت استان اصفهان برای برقراری ارتباطات تنگاتنگ با یکی از استان های لهستان اعلام آمادگی می کند.
زرگرپور با اشاره به اینکه اصفهان آماده سرمایه گذاری مشترک در صنایعی با فن آوری پیشرفته و زیست محیطی است، افزود: اصفهان آمادگی دارد که در بخش گردشگری ارتباطات نزدیکتر با کشور لهستان داشته باشد تا سرمایه گذاران لهستانی در صنعت گردشگری این استان که صنعتی پرسود است حضور داشته باشند.
استاندار اصفهان برگزاری هفته های فرهنگی اصفهان در ورشو را در آشنایی مردم لهستان با فرهنگ ایران و اصفهان موثر عنوان کرد.
رئیس مجلس سنای لهستان پیش از ظهر امروز ( دوشنبه ) از میدان نقش جهان، مساجد امام (ره) و شیخ لطف الله و بازار اصفهان دیدن کرد.

بوگدان بورو سوئیچ در راس هیاتی یکشنبه شب بمنظور دیدار از بناهای تاریخی و جاذبه های فرهنگی اصفهان در سفری دو روزه وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این شهر شد و مورد استقبال رسول زرگرپور استاندار اصفهان قرار گرفت.
رئیس مجلس سنای لهستان پیش از این در تهران با رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهوری، وزیر امورخارجه و رئیس تشخیص مصلحت نظام پیرامون گسترش مناسبات دو کشور دیدار و گفت وگو کرد.
رئیس مجلس سنای لهستان در راس یک هیات بلند پایه پارلمانی بنا به دعوت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تاریخ 17 مهرماه مطابق با نهم اکتبر 2015 وارد تهران شد.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *