اجرای پروژه های مشترک فرهنگی بین موزه ملی و آلمان

[cml_media_alt id='375']consulate-in-munich-rectangle-large[/cml_media_alt]

سرپرست موزه ملی ایران و سفیر آلمان در نشست صمیمانه بر توسعه همکاری ها و اجرای پروژه های مشترک فرهنگی تاکید کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست که روز24 تیرماه 1394 در موزه ملی ایران برگزار شد بارون میکائیل فون اونگرن- اشترنبرگ، با تاکید بر جایگاه برجسته و شاخص بین المللی موزه ملی ایران گفت: امیدواریم که بتوانیم پروژه های مشترک فرهنگی بسیاری را با این موزه بزرگ داشته باشیم.

سفیر آلمان در همین راستا پیشنهاد برگزاری سمپزیوم  و نمایشگاه آلمان در ایران را ارائه کرد و همچنین خواهان ادامه همکاریهای موسسه باستان شناسی آلمان با موزه ملی ایران شد.

سرپرست موزه ملی ایران نیز در دیدار با سفیر آلمان گفت: ایران با موسسه باستان شناسی آلمان روابط خوب و حسنه دارد و این رابطه با گذشت 60 سال دارای کارنامه قابل قبولی است. موزه ملی ایران پروژه های مشترکی با موسسه باستان شناسی آلمان و موزه معدن کاری بوخوم دارد و پیشنهاد برگزاری نمایشگاهی در آلمان مطرح شده که از طرف موزه ملی در دست بررسی و اقدام است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده بتوان پروژه های مشترکی بین بخشهای پژوهشی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران، پژوهشکده باستان شناسی، مرمت و… باکشور آلمان برگزار کرد. او خواستار حمایت های سفیر آلمان به منظور صدور روادید برای پژوهشگران و باستان شناسان ایرانی و معرفی موسسات فرهنگی آلمان به ایران در راستای رشد و قوت هر چه بیشتر این ارتباط فرهنگی شد.

منبع: chtn.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *