استقبال مخاطبان از گروه‌های هنری ایران نشانه اصالت هنر کشور ماست

[cml_media_alt id='606']logo-expo2015[/cml_media_alt]

وزیر ارشاد با قدردانی از فعالیت هنرمندان برای ارائه فرهنگ ایران در رویدادهای بین‌المللی چون اکسپو میلان گفت: استقبال مخاطبان از اجرای گروه‌های هنری ایرانی نشان می‌دهد هنر ایرانی همواره حرفی برای گفتن دارد و اصالت‌های این هنر برای مخاطبان دارای جاذبه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در بازدید از اکسپوی 2015 میلان در کشور ایتالیا با بیان این مطلب گفت: تلاش ما بر این است که همواره از حضور هنرمندانمان در عرصه‌های جهانی برای ارایه اصیل‌ترین هنر ایرانی حمایت کنیم.

بنابراین گزارش جنتی به همراه حسین اسفهبدی مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی، امیر مکری قائم مقام شرکت نمایشگاه‌ها، محمد جوزی مدیر کنسولگری ایران در ایتالیا، قربانعلی پورمرجان رایزن فرهنگی سفارت ایران در رم و مهدی افضلی رئیس کمیته فرهنگ و هنر اکسپو 2015 میلان، روز شنبه سی و یکم مرداد ماه از پاویون ایران در اکسپوی میلان بازدید کرد.

این گزارش حاکی است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای حضور در مراسم روز ملی ایران در اکسپو 2015 به میلان سفر کرده بود، در جریان امکانات سخت‌افزاری و بخش‌های مختلف پاویون ایران در این نمایشگاه قرار گرفت.

وی در بازدید از پاویون ایران در اکسپوی 2015 میلان، در جریان فعالیت‌های کمیته فرهنگ و هنر اکسپو قرار گرفت. گروه آئینی تبریز، گروه موسیقی مقامی نواحی ایران و همچنین گروه نقالی که هم‌اکنون میزبان مخاطبان اکسپوی 2015 در میلان هستند، در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد برنامه هنری اجرا کردند.

اکسپو 2015 میلان با موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» از 11 اردیبهشت ماه تا 9 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و 145 کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.

منبع: farsnews.com

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *