ایران مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو

[cml_media_alt id='660']book fair[/cml_media_alt]

رایزن فرهنگی ایران در روسیه در دیدار با معاون آژانس فدرال چاپ و نشر کشور این کشور، حضور هیئت ناشران ایرانی به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بولتن نیوز، از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رضا ملکی در دیدار با ولادیمیر گریگوریف ضمن گفت و گو پیرامون مسائل مختلف دو جانبه در حوزه فرهنگ و هنر، در خصوص چگونگی حضور جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو نیز بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار گریگوریف با اشاره به سفر سال گذشته خود به جمهوری اسلامی ایران و ابراز شگفتی از وسعت و شمار بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، یکی از دغدغه های خود از آن سفر را تا کنون عملی کردن ارتباط بین ناشران ایران و روسیه خواند.

وی با اشاره به انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو،ابراز امیدواری کرد که این حضور فرصت مناسبی برای تحقق این امر فراهم آورد.

رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار ظرفیت های دو کشور را در حوزه چاپ و نشر بسیار فراتر از همکاری ها و فعالیت های صورت گرفته دانست و به اجمال، به معرفی نمایشگاه کتاب تهران پرداخت.

رضا ملکی با معرفی ساختارهای ایرانی در حوزه چاپ و نشر ، استمرار همکاری های نهادهای ایرانی و روس فعال در این زمینه را یکی از وظایف و برنامه های رایزنی دانست و ایجاد سایت دو زبانه را برای تبادل اطلاعات و تجربیات حوزه های مختلف نشر در ایران و روسیه، یکی از طرح های قابل اجرا در این راستا خواند.

گریگوریف هم در ادامه با استقبال از این ایده، گسترش روابط و رفت آمد دست اندرکاران حوزه کتاب و نشر ایران و روسیه را در راستای تعمیق شناخت مردم دو کشور از یکدیگر موثر دانست.

در ادامه این نشست معاون آژانس فدرال چاپ و نشر روسیه از برگزاری مسابقه بزرگ تصویرگری کتاب کودک در روسیه همزمان با بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو خبر داد و پیشنهاد حضور ایران در این رقابت را ارائه داد.

منبع: www.bultannews.com

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *