جزئیات دیدار ستارگان فوتبال ایران و ستارگان جهان

[cml_media_alt id='591']1802565[/cml_media_alt]

به گزارش خبرگزاري مهر، نشست خبري بازي ستارگان ايران و ستارگان فوتبال جهان كه روز جمعه ششم شهريور ماه در ورزشگاه آزادي و به نفع جامعه بيماران ام‌اس كشور برگزار مي‌شود، اول شهریورماه 1394 برگزار شد.

در اين نشست حسين ياريار ضمن اعلام آخرين خبرها درباره اين مسابقه از بازيكنان تيم ستاره‌هاي ايران، ستاره‌هاي جهان، زمان ورود ستاره‌ها به ايران و  چگونگي رسيدن به اين مرحله سخن گفت.

در اين مراسم رونمايي بليت اول اين مسابقه نيز صورت گرفت تا به همت عالي و به نفع بيماران ام اس، از سوي يك فرد يا نهاد خير، خريداري شود. اعلام شد۱۰ بليت بعدي نيز آماده هستند تا با قيمت پيشنهادي از سوي خريداران در اختيارشان قرار بگيرد. در همين زمينه بليت شماره ۱۰ به قيمت ۵ ميلون تومان از سوي دكتر جماليان يكي از خيران حاضر در مراسم، خريده شد تا مبلغ آن به جامعه بيماران ام اس اهدا شود.

اين مسابقه جمعه ساعت ۱۹ در روزشگاه آزادي برگزار مي شود و اولين گروه ستارگان شامل كارلوس، فيگو و خواكين رومئو پنج شنبه ساعت يك بامداد وارد ايران مي‌شوند. بقيه تيم بامداد جمعه به ايران مي‌رسند تا بتوانند حدود ظهر كمي تمرين كنند و غروب به ميدان بروند.

ياريار در اين نشست از چگونگي كليد خوردن اين ايده سخن گفت و اين كه همه چيز از يك گروه سه نفره آغاز شد و با نامه‌نگاري با تيم ستارگان جهان، در كمتر از يك سال به برگزاري اين مسابقه رسيد.

وي تاكيد كرد كه حضور تيمي با ستارگاني در اين حد از اعتبار، نشان دهنده اين است كه تحريم ورزشي ايران هم از سر آسمان ورزش ايران كنار رفته و مي‌توان به چشم اندازهاي جديد جهاني اميد داشت.

به گفته ياريار قرار است ويژه برنامه ۹۰ پنج شنبه شب در تلويزيون پخش زنده‌ مراسم استقبال از اين ستارگان را پوشش دهد و سالگادو و كارلوس نيز در استوديوي ۹۰ جلوي دوربين بروند.

مدير باشگاه هنرمندان گفت: دلم مي‌خواهد نسل نوجوان و جوان براي ديدار اين مسابقه بيايند تا ببينند دنياي فوتبال مي‌تواند چقدر دوستانه باشد و با چه اهداف بزرگي پيش برود.

وي افزود: هر چند اين بازي رسمي نيست، اما خيلي بزرگ است و با نقل قولي از خداداد عزيزي گفت: به قول خداداد ممكن است هر ۵۰ سال يك بار چنين اتفاقي روي بدهد.

تيم فوتبال ستارگان جهان مدت‌هاست تشكيل شده و هر ماه به يك مناسبت ، در يك كشور دنيا وارد زمين مي‌شود تا به نفع آسيب ديدگان از يك رويداد، توپ بزند. آنها چندي پيش در آفريقا بودند و براي كمك به آسيب ديدگان ابولا به ميدان رفتند. چين، سنگاپور و بسياري از كشورهاي ديگر ميزبان اين ستاره‌ها بوده اند.

در ايران نيز باشگاه هنرمندان از زلزله بم به اين سو تشكيل شده و تلاش دارد تا با شركت در برنامه‌هاي خيريه، نشان دهنده جنبه بشردوستانه  فوتبال باشد.

ميشل سالگادو از اسپانيا، روبرتو كارلوس از برزيل، فابيو كاناوارو از ايتاليا، ويتور بايا از پرتغال، مارسل دسايي از فرانسه، لوييس فيگو از پرتغال، ادگار داويدز از هلند، فرناندو كوتو از پرتغال، فرناندو هيه‌رو از اسپانيا، بودو الگنراز آلمان، گايزكا منديتا از اسپانيا، پدرو پائولتا از پرتغال، كريستين كارمبئو از فرانسه، ادگار داويدز و كلايورت از هلند از ديگر چهره‌هاي ديگر تيم ستارگان هستند كه در مرحله دوم و بامداد روز جمعه وارد ايران مي‌شوند.

در اين نشست اعلام شد روز جمعه نيز يك نشست خبري با حضور اين ستارگان برگزار مي‌شود. يك ضيافت شام نيز به افتخار آن‌ها ترتيب داده خواهد شد.

اين مراسم با تجليل از فرشيد فهيم مجري صدا و سيما و از اعضاي تيم هنرمندان ايران، و نيز تشكر از مهندس رفتاري مالك مجتمع پالاديوم كه به عنوان حامي در كنار جامعه حمايت از بيماران ام اس ايران حضور داشته است، تشكر به عمل آمد.

منبع: mehrnews.com

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *