خبرنگاران آلمانی از یزد دیدن کردند

[cml_media_alt id='177']81642335-6512483[/cml_media_alt]سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: هشت خبرنگار آلمانی با هدف آشنایی با آثار تاریخی و گردشگری این استان و به دعوت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری روز 21 خردادماه وارد این شهر شدند.

سید مصطفی فاطمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استان یزد یکی از پنج استان برتر کشور در جهانگردپذیری محسوب می شود افزود: خبرنگاران یاد شده از رسانه های مطرح آلمان هستند.

وی افزود: خبرنگاران روزنامه اشتوتگارت، بخش گردشگری رسانه تورینگر، مجله گردشگری راین ماین، مجله گردشگری اکسکلوسیو، روزنامه های سونتاژ و ولت آلمان، بخش فرهنگی مجله اشترن و تلویزیون ARD و نیز 2 نفر از مدیران و نمایندگان شرکت های تورگردان آلمانی همچون SKR در قالب این تور وارد شهر تاریخی یزد شدند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان ادامه داد: قرار است نمایندگان خبرگزاری ها و تلویزیون آلمان هر کدام به صورت جداگانه گزارشی از یزد تهیه کردند.

به گفته فاطمی، برنامه بازدید این گروه از 21 خرداد آغاز شدند و خبرنگاران پس از بازدید از جاذبه های گردشگری شاخص و جهانی یزد از جمله بافت تاریخی، مسجد جامع کبیر یزد، باغ جهانی دولت آباد، آتشکده و دخمه زرتشتیان، مجموعه امیرچقماق و زورخانه و چند هتل سنتی یزد، 22 خرداد این شهر تاریخی را به مقصد ابیانه ترک کردند.

همچنین در یک خانه سنتی در مراسمی هندوانه قاچ شده و با آن به عنوان میوه مورد علاقه فصل گرم در یزد از خبرنگاران آلمانی پذیرایی شدند.

این نخستین تور آشناسازی بزرگ خبری خارجی است که در راستای برنامه سه ساله معرفی جهانی یزد در سال 95، سال خوش آمدگویی به یزد، سال 2017 بعنوان یزد شهر نمونه جهان اسلام و سال 2018 بعنوان یزد جهانی برگزار می شود.

منبع: irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *