رشد گردشگری ایران در دو سال گذشته سه برابر متوسط دنیا بوده است

سمنان – ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: رشد گردشگری ایران در دو سال گذشته 12 درصد و سه برابر متوسط دنیا بوده است.
مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در گرمسار به خبرنگار ایرنا افزود: در دو سال گذشته میانگین رشد گردشگری در دنیا چهار و شش دهم درصد و در آسیا پنج درصد بوده است و این میزان در ایران اسلامی به 12 درصد رسید.
وی تاکید کرد: گردشگری گنچ پنهان کشور است و وجود آثار تاریخی، صنایع دستی و فرهنگهای بومی و محلی متنوع در جای جای ایران اسلامی، نشان دهنده ظرفیت گردشگری کشور است.
سلطانی فر با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری موتور محرکه توسعه استانهای کشور است، خاطرنشان کرد: توسعه در کشور تنها از طریق توسعه صنایع امکانپذیر نیست و باید از جاذبه های گردشگری به عنوان موتور محرکه توسعه نیز استفاده کرد.
وی با اشاره به موقعیت استان سمنان، اظهار داشت: این استان با توجه به داشتن کویر، شبهای کویری و … باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.
سلطانی فر به نزدیکی سمنان به مرکز کشور اشاره و اضافه کرد: با توجه به جاذبه های منحضر به فرد در استان سمنان با داشتن اقلیم های متفاوت، هویت تاریخی و تمدن غنی، این استان می تواند مقصد گردشگری جمعیت مرکز کشور باشد.
وی افزود: فرصتی در استان سمنان فراهم شود تا این استان مقصد گردشگری تعطیلات پایان هفته مردم مرکز کشور در تهران باشد.
مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور، روز پنجشنبه با حضور در گرمسار استان سمنان، دومین همایش ملی اقوام و عشایر کشور، بازارچه دائمی صنایع دستی و یک باشگاه اسب سواری را افتتاح کرد.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *