روستای جنت رودبار رامسر پایلوت بوم گردی کشور انتخاب شد

[cml_media_alt id='1023']roudbar[/cml_media_alt]

نوشهر-ایرنا- مدیر کل دفتر همکاری ها و توافق های ملی گردشگری کشور گفت: روستای جنت رودبار شهرستان رامسر در استان مازندران به عنوان نخستین روستا و پایلوت بوم گردی کشور انتخاب شد.
محمد علی فیاضی عصر پنجشنبه در نشست بررسی اجرای هرچه بهتر این طرح در روستای جنت رودبار، افزود: طرح بوم گردی موجب توانمند سازی جوامع محلی ، رونق اقتصادی و بهره مندی عموم مردم از این طرح می شود.
وی بیان داشت: چنین طرح هایی موجب تقویت گردشگری روستایی است و در احیای آیین ها بومی ، آداب و سنن نیز موثر است.
وی ادامه داد: براساس ابلاغیه برنامه ششم توسط مقام معظم رهبری، گردشگری باید 5 برابر شود و این سازمان نیز عزم خود را برای این مهم جزم نموده است.
فیاضی بیان داشت: بوم گردی از سال 1995 میلادی وارد ادبیات گردشگری جهان شد و مولفه های چون حفظ معماری سنتی ، صیانت از طبیعت، کمک به اقتصاد روستایی بدنبال دارد.

مدیر کل دفتر همکاری ها و توافق های ملی گردشگری کشور تاکید کرد: باید در زمینه طرح بوم گردی جنت رودبار علاوه بر شهرستان تمامی استان و دستگاه های ذیربط پای کار بیایند و ضمن اینکه آیین نامه جامع نیز با حفظ بافت روستا تدوین شود.
وی افزود: در کشور 500 روستا تعیین شده تا با اعتبارات سازمان و دولت زیرساخت های گردشگری در آنها فراهم شود و برای مازندران نیز سهم بسیار خوبی تعیین شده است.

فیاضی گفت: توسعه بوم گردی را باید جدی گرفت چون مکمل کشاورزی ،دامپروری بوده و مهاجرت نیز کمتر می شود.
براساس تفاهم نامه با وزارت ارتباطات از مجموع 9700 دفتر آی سی تی (ict ) در هر استان باید 5 دفتر به عنوان دفاتر اطلا ع رسانی گردشگری تبدیل می شوند.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *