رییس جمهور اتریش: روابط خوب سیاسی تهران و وین همکاری های اقتصادی را آسان می سازد

[cml_media_alt id='743']President Fischer-en[/cml_media_alt]

 تهران – ایرنا – رییس جمهوری اتریش گفت: روابط خوب سیاسی تهران – وین موجب خواهد شد تا همکاری های اقتصادی آسان شود و این امر تحرکی برای درک سیاسی فراهم می کند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، هاینس فیشر عصر سه شنبه در نشست بازرگانان ایرانی و اتریشی در محل اجلاس سران، اظهار داشت: دو کشور بر این امر تاکید دارند که مشکلات به شکل مسالمت آمیز قابل برطرف شدن است و روابط خوب علمی و فرهنگی بستر مناسبی برای همکاری ها محسوب می شود.
رییس جمهوری اتریش، اظهار داشت: در ایام اخیر روابط دو کشور روند روبه بهبودی داشته و بعد از توافق ایران با 1+5 که دوره آن به طول انجامید اما ثمربخش بود.

وی در ارتباط با دیدار خود با حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل، اظهار داشت: در این ملاقات به دشواری مسیر ایران اشاره کردند، اما قابل رفع بودن آن را خاطرنشان ساختند.

فیشر با اشاره به حضور هیات 250 نفره همراه خود، گفت: این هیات طیف وسیعی از فعالیت ها در بخش های مختلف را در برمی گیرد و مایلم ابراز علاقه مندی دولت ائتلافی اتریش را برای همکاری خوب با ایران ابراز دارم.

رییس جمهوری اتریش خاطرنشان ساخت: دولت ائتلافی اکنون بر برقراری همکاری های اقتصادی با ایران به اتفاق نظر رسیده و این موضوع مورد حمایت دو حزب ائتلافی قرار دارد.

وی اضافه کرد: دو کشور در سال های آینده شاهد همکاری های روبه رشد خواهند بود و اتریش به عنوان یک کشور مستقل در جهان نقش کم اهمیتی ندارد و این موضوع در آینده همکاری ها بسیار اثرگذار خواهد بود.
این اجلاس از سوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بعد از ظهر سه شنبه با مشارکت بیش از 200 شرکت اتریشی و همتایان ایرانی آنها برپا شده است.

منبع: http://www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *