رییس موزه ملی ایران: پنه لوپه و خواهرانش در ایران

[cml_media_alt id='798']statue-of-penelope-rectangle-large[/cml_media_alt]

تهران – ایرنا – رییس موزه ملی ایران گفت: مجسمه پنه لوپه که 6 ماه پیش برای نمایش به ایتالیا رفته بود به همراه سه خواهر دیگرش اواخر شهریورماه وارد ایران می شود و در نخستین روز هفته گردشگری در موزه ملی ایران به نمایش در می آید.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا جبرئیل نوکنده افزود: پس از جلسات هم اندیشی و هماهنگی درباره چگونگی نمایش مجسمه پنه لوپه، قرار شد این اثر تاریخی به همراه 3 خواهر دیگر در نخستین روز از هفته گردشگری در موزه ایران باستان به نمایش گذاشته شود.
وی اظهارکرد: نمایش مجسمه های پنه لوپه، یک اتفاق خاص است چرا که مجسمه های 3 خواهر ، نخستین آثار تاریخی غیر ایرانی است که به ایران امانت داده می شود تا در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شود.

رییس موزه ملی ایران ادامه داد: مجسمه های پنه لوپه قرار است از ایتالیا وارد ایران شوند و موزه ملی ایران با نظارت کارشناسان فنی ایتالیا تمامی تمهیدات لازم را برای نمایش این اثر تاریخی در نظر گرفته است.

درحال حاضر 4 مجسمه پنه لوپه در موزه های ایتالیا و ایران وجود دارند. آن طور که در مستندات تاریخی آمده، یونان یکی از 4 مجسمه پنه لوپه را در دوره هخامنشیان به ایران اهداء کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، این شیء تاریخی که تا به امروز در موزه ایران باستان نگهداری می شد، در حدود 6 ماه پیش برای نمایش در موزه به کشور ایتالیا امانت داده شد و اکنون قرار است به همراه 3 خواهر دیگر در نخستین روز از هفته گردشگری در ایران به نمایش گذاشته شود.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *