سلطانی فر: ارمنستان یکی از هدف های جذب گردشگری است

[cml_media_alt id='1159']Soltani[/cml_media_alt]

ایروان- ایرنا- رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ارمنستان یکی از 40 کشور هدف ایران برای جذب گردشگر خارجی است.
مسعود سلطانی فر که به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به ارمنستان سفر کرده است روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: تهران – ایروان حوزه فرهنگی تمدنی مشترک داریم و علاقمندان زیادی در این کشور هستند که دوست دارند از جاذبه های گردشگری ایران استفاده کنند و متقابلا هم همین طور است.
وی خاطرنشان کرد: بین دو کشور به لحاظ جغرافیایی فاصله کمی وجود دارد و فکر می کنیم با تلاش های انجام شده، بتوانیم فصل جدیدی را در توسعه روابط با ارمنستان در بخش گردشگری داشته باشیم.
وی با بیان این که بازار ایران برای سرمایه گذاری ارمنه بسیار خوب است، ادامه داد: با توجه به سیاست های دولت برای توسعه بخش گردشگری فکر می کنیم، بتوانیم در زمینه سرمایه گذاران ارمنی هم دستاورد خوبی داشته باشیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمورد فعالیت های میراث فرهنگی هم گفت: ما یک حوزه فرهنگی و تمدنی و همچنین تاریخ دیرینه مشترک داریم، در زمینه میراث فرهنگی کارهای زیادی وجود دارد که باید دو کشور با همکاری یکدیگر انجام دهند. احیا، مرمت و بازسازی اماکن میراث فرهنگی و همکاری بین موزه ها در کنار همکاری مراکز مطالعاتی دو کشور اقداماتی است که باید انجام شود.
سلطانی فر درمورد ثبت مسجد کبود ایروان به عنوان یک اثر تاریخی فرهنگی گفت: پیگیری ثبت جهانی این مسجد در یونسکو را به عهده گرفتیم و متخصصان ما در این زمینه توانایی لازم را دارند. همچنین مرمت و بازسازی این مسجد تاریخی کم نظیر همکاری خوبی را با ارمنستان داشته باشیم.
وی درباره لغو روادید بین دو کشور نیز اظهارداشت: قبل از این سفر در این باره گفت و گوهایی داشته ایم که امیدواریم با فراهم شدن شرایط متقابل در آینده نزدیک به نتیجه برسیم.
به گزارش ایرنا، دیدار و گفت و گو با وزیر امور گردشگری و نشست با هتل داران ایرانی و ارمنی از برنامه های سلطانی فر در این سفر دو روزه است.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *