صنایع دستی چهارمحال وبختياری هفت نشان بين المللی يونسكو کسب کرد

[cml_media_alt id='472']1779518[/cml_media_alt]

شهرکرد – معاون صنايع دستی و هنرهايی سنتی میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از دریافت هفت نشان یونسکو برای صنایع دستی طی دو سال گذشته در این استان خبر داد.

مهرداد رئيسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه  هفت نشان یونسکو طی دو سال گذشته در این استان برای صنایع دستی استان دریافت شده است، اظهار داشت: هم اکنون در استان چهارمحال و بختاری محصولات دستی گلیم، نمد، قفل، محصولات فلزی و… نشان یونسکو را دریافت کرده اند.

وی عنوان کرد: کسب نشان های بین المللی یونسکو برای صنایع دستی نقش مهمی برای دستیابی به بازارهای جهانی و فروش محصولات دستی این استان دارد که این امر نیز به صورت مستقیم با افزایش تولید محصولات دستی و ایجاد اشتغال در استان ارتباط دارد.

رئیسی افزود: چهارمحال و بختیاری یکی از استانهای پیشرو در تولید صنایع دستی بوده است که هم اکنون بسیاری از صنایع ذستی این استان به مناطق مختلف کشور و خارج از کشور صادر می شود.

وی عنوان کرد: محصولات نمدی یکی از مهمترین صنایع دستی این استان به شمار می روند که هم اکنون با ایجاد خلاقیت در تولید محصولات، بازارپسندی محصولات نمدی نیز بالا رفته است.

معاون صنايع دستی و هنرهايی سنتی میراث فرهنگی، صنایه دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: توسعه رشته های صنایع دستی  و توجه به تولید و فروش صنایع دستی نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای جوانان این استان دارد.

رئیسی تاکید کرد: صنعتگران صنایع دستی باید با ایجاد خلاقیت در تولید محصولات، محصولات دستی جدیدی تولید کنند که برای مصرف کنندگان جذابیت داشته باشد و این امر تاثیر بالایی در توسعه فروش محصولات دستی دارد.

منبع: www.mehrnews.com

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *