فرودگاه مهرآباد تهران به خطوط مترو مجهز می‌شود

 

 

 

[cml_media_alt id='1389']مترو-مهرآباد[/cml_media_alt]

مدیرعامل شرکت مترو از افتتاح خط مترو فرودگاه مهرآباد خبر داد.

هابیل درویش در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین جزییات افتتاح خط مترو ویژه فرودگاه مهرآباد گفت: روز گذشته بازدیدی از این خط داشته و شاهد پیشرفت 90 درصدی این پروژه بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه این خط به زودی و در هفته‌های آتی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در حال حاضر ایستگاه‌های این خط در مرحله نصب پله برقی و نازک‌کاری هستند و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه طول خط متروی مهرآباد بیش از 2 کیلومتر است، اظهارداشت: در این خط با احتساب ایستگاه مبداء، 4 ایستگاه طراحی شده است که مسافران می‌توانند از داخل فرودگاه بلافاصله وارد خط مترو شوند.

مدیرعامل متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه قطارهای خط متروی مهرآباد مخصوص جابه‌جایی مسافر طراحی شده است، گفت: طرح مبلمان این قطارها ویژه مسافر و توشه همراه است؛ این قطارها در واگن‌سازی تهران تولید شده و در حال حاضر تولید آن به پایان رسیده و در مرحله تست قرار دارد.

وی با بیان اینکه خط فرودگاه مهرآباد می‌تواند بیش از 15 هزار مسافر را جابه‌جا کند ادامه داد: همچنین 2 هزار کارمند و پرسنل فرودگاه نیز می‌توانند از این خط مترو برای جابه‌جایی درون شهری استفاده کنند.

درویش در مورد آخرین وضعیت خط 6 و 7 مترو تهران نیز با بیان اینکه تا سال 95 این دو پروژه نیز مورد اتمام و بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: خط 6 دارای 12 ایستگاه و خط 7 نیز دارای 8 ایستگاه است که به صورت فازبندی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در مورد ایستگاه‌های باقیمانده بخش شمالی خط 3 نیز گفت: تا پایان امسال تمامی ایستگاه‌های خط 3 مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و میزان جابه‌جایی مسافر توسط مترو از مرز 4 میلیون نفر خواهد گذشت.

منبع: http://www.isna.ir/fa 

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *