قهرمان ماراتن جهان:کویر لوت کارت پستال بسیار زیبایی از طبیعت است

[cml_media_alt id='719']kalout-shahdad-rectangle-large[/cml_media_alt]

قهرمان مارتن جهان گفت: به اعتقاد من کویر لوت تنها یک بیابان نیست بلکه کارت پستالی بسیار زیبا از طبیعت است.

 “پائولو بارجینی” صبح امروز یکشنبه 15 شهریورماه 94 در نشست هماهنگی دوی ماراتن بین‌المللی کویر با اشاره به اینکه ایرانیان مهارت بسیار بالای در برخورد با توریست‌ها دارند اظهار کرد: من بیابان‌های مختلف جهان را سفر کرده‌ام اما کویر کرمان تنها صحرایی در جهان است که در چند کیلومتر مناظر متعددی همچون تپه‌های شنی عظیم، منطقه گرم‌بریان و … را در خود جای داده است.

وی افزود: به اعتقاد من کویر لوت تنها جایی است که می‌تواند قدرت و انرژی بسیار زیادی را به دوندگان تزریق کند چراکه اینجا تنها یک بیابان نیست بلکه کارت پستالی بسیار زیبا از طبیعت است.

بارجینی با اشاره به اینکه اگر همه دست به دست هم بدهیم کار خیلی بزرگی انجام خواهیم داد بیان کرد: ما قصد داریم 250 کیلومتر را در کویر لوت دوندگی کنیم و این مسافت از طریق چهار مسیر اصلی پیموده خواهد شد.

قهرمان مارتن جهان گفت: نخستین مسیر دوندگان در ماراتن بین‌المللی کویر از محل کاروانسرای شفیع‌آباد آغاز خواهد شد که به دره دلفین‌ها ختم می‌شود و سپس کرانه رود شور پیموده و بعد از آن هم منطقه گندم‌بریان را رد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مرحله طولانی این ماراتن به طول 75 کیلومتر است که در طول آن هیچ‌گونه کمپی وجود ندارد که دونده‌های سریع این مسافت را هفت ساعته و بقیه نیز یک روزه آن را طی می‌کنند.

بارجینی افزود: گزارش این مارتن بین‌المللی توسط چهار تا پنج تیم رسانه‌ای در کشورهای مختلف دنیا مخابره خواهد شد.

وی همچنین گفت: پهنه کویر بعد از اتمام ماراتن بدون ذره‌ای زباله و وسایل اضافه خواهد بود و تنها چیزی که باقی می‌ماند ردپای دوندگان است چراکه این فضای بکر بخشی از تمدن پارسی است که در هر کیلومتر خود جاذبه‌های فراوانی دارد.

قهرمان مارتن جهان یادآور شد: مسابقه دوی مارتن بین‌المللی کویر اول می 2016 مصادف با 10 اردیبهشت‌ماه 95 به مدت دو روز برگزار خواهد شد و دونده‌ها دو روز قبل از مسابقه وارد کرمان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود بین 50 تا 80 دونده از کشورهای مختلف جهان در این رویداد حضور یابند تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا این مسابقه بعدا به پروژه بزرگی تبدیل و کرمان پایگاه آن شود.

منبع: http://kerman.isna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *