محموله دوم صنایع دستی ایران راهی اکسپوی میلان می‌شوند

[cml_media_alt id='261']1639180[/cml_media_alt]

مدیرکل توسعه صادرات صنایع دستی به استقبال چشمگیر از غرفه ایران در اکسپوی میلان اشاره و بیان کرد:ستاد برگزارکننده غرفه ایران برای دومین بار به ما نامه نوشته و اقلام مورد نظر خود را سفارش داده‌‌اند.


  پویا محمودیان، مدیرکل توسعه صادرات صنایع دستی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از استقبال خوبی که از غرفه ایران در اکسپوی میلان به عمل آمده خبر داد و گفت: اکسپوی میلان، ۱۱ اردیبهشت ماه، کار خود را آغاز کرده و ستاد برگزارکننده غرفه ایران برای دومین بار به ما نامه نوشته و اقلام مورد نظر خود را سفارش داده‌‌اند. این به معنی آن است که استقبال از صنایع دستی ایران و میزان فروش آن خیلی خوب بوده است.
به گفته مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور، اکسپوها، رویدادهایی جهانی، فرهنگی و تجاری هستند که به‌طور معمول، هر پنج سال یک بار برگزار می‌شود. نخستین اکسپو در لندن برگزار شده و امسال، یعنی سال ۲۰۱۵، اکسپو در میلان ایتالیا برپا شده و شعار اصلی آن «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» است.
وی ادامه داد: ۱۶۵ کشور در اکسپوی میلان شرکت کرده و به هرکدام از این کشورها، پاویونی اختصاص داده شده است. ۱۰ استند در پاویون جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده که با ۲۰ قلم از نفیس‌ترین اقلام صنایع دستی چون مینا و خاتم و قلمزنی و سفال و معرق و منبت و گبه تزیین و مسئولیت مسئولیت پاویون جمهوری اسلامی ایران به شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است.
محمودیان در ارتباط با میزان فروش صنایع دستی در اکسپوی میلان گفت: یک سری گزارش‌ها به ما رسیده که لازم است بررسی و مبلغ دقیق محاسبه شود. اما همین‌که برای دومین بار از ما خواسته شده اقلامی را تهیه و ارسال کنیم یعنی استقبال خوبی از فرآورده‌های دستی ما به عمل آمده است.

منبع: mehrnews.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *