نمایش آثار تراش سنگ های قیمتی در سازمان میراث فرهنگی

[cml_media_alt id='637']negin1[/cml_media_alt]

 تهران- ایرنا- مجموعه ای از آثار محمد نگینی هنرمند پیشکسوت ایرانی در قالب نمایشگاهی در محل ساختمان شماره یک سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برپا شده است.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، اداره کل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی کشور در راستای برنامه های ترویجی خود مجموعه ای از آثار تراش سنگ های قیمتی این هنرمند که در فرم ها و طرح های مختلف ساخته شده را در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.
هدف از این نمایشگاه معرفی ظرفیت های سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در عرصه صنایع دستی ایران و نیز نمایش تنوع پذیری در خلق این آثار است.
محمد نگینی از هنرمندان پیشکسوت تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی است که دارای درجه یک هنری در این زمینه است و تا کنون در نمایشگاه های متعددی در نقاط مختلف دنیا حضور داشته و جلوه هایی ناب از هنر بومی و اصیل ایران را به نمایش گذاشته است.

وی تا کنون به عنوان هنرمند منتخب جشنواره جاده ابریشم (سال 2000 و 2004) شناخته شده و دریافت دو دیپلم افتخار از هیئت علمی جامع مخترعین و مبتکرین و لوح ویژه بنیاد نخبگان از دیگر افتخارات این هنرمند پیشکسوت است.
بر اساس گزارش معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مجموعه نفیس از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تا 11 شهریورماه 1394 در محل ساختمان شماره یک سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دایر است و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 16 از این نمایشگاه بازدید کنند.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *