وزیر گردشگری ایتالیا از مجموعه پارسه – پاسارگاد فارس دیدن کرد

 شیراز– ایرنا- روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اعلام کرد: وزیر میراث، فعالیت های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا روز سه شنبه وارد شیراز شد و از جاذبه های گردشگری و دیدنی این استان از جمله مجموعه جهانی پارسه – پاسارگاد دیدن کرد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از این روابط عمومی، در این سفر ‘داریو فرانچس کینی’ وزیر میراث، فعالیت های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا را ‘ماتورو کنجاتوری’ سفیر کشور ایتالیا در ایران و شماری از کارشناسان و متخصصان ایتالیایی و همچنین محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشورمان همراهی می کردند.
وزیر میراث و فعالیت های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا و هیات همراه در این سفر از میراث جهانی پارسه – پاسارگاد و نقش رستم بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های فرهنگی، علمی، آموزشی، باستان شناسی و حوزه مرمت این سایت های تاریخی فارس آشنا شدند .
این هیات ایتالیایی در سفر چند روزه خود به ایران، تنها به استان فارس سفر کردند و از نزدیک با جاذبه های شاخص گردشگری این استان آشنا شدند.

یادمان تاریخی تخت جمشید که متعلق به دوره هخامنشیان است یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال 1979 میلادی با شماره 114 در سازمان جهانی علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.
مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله 60 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
سلسله هخامنشیان از سال 330 تا 550 پیش از میلاد در ایران حکومت کردند.

منبع: www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *