وزیر گردشگری ایتالیا تاکید کرد: لزوم تقويت همكاری ايران و ايتاليا برای توسعه گردشگری

[cml_media_alt id='1002']Iran-IItaly[/cml_media_alt]

شیراز– وزير ميراث، فعاليت‌ها‌ی فرهنگی و گردشگری كشور ايتاليا بر لزوم همكاری‌های دوجانبه ايران و ايتاليا در حوزه های مختلف گردشگری، فرهنگی، مرمت و باستان شناسی تاكيد كرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس «داریو فرانچسکینی» روز سه شنبه در جریان سفر به شیراز و در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید افزود: در چند دهه اخیر، گروه های مختلف باستان شناسی و مرمت از کشور ایتالیا به ایران آمده اند و فعالیت های گسترده ای در این حوزه ها صورت گرفته که درنظر داریم این نوع همکاری‌ها توسعه بیشتری یابد.

وی افزود: ایران کشوری جذاب و دیدنی است و به طور حتم سفر به این سرزمین به خصوص دیدن آثار تاریخی فارس مانند تخت جمشید را در برنامه کاری‌ام قرار خواهم داد و بارها و بارها به این استان خواهم آمد.

وی تخت جمشید را بنایی عظیم و بی نظیر در دنیا توصیف کرد و گفت: کم و بیش با مجموعه جهانی تخت جمشید آشنایی داشتم و بیشتر از طریق کتاب ها و عکس‌های تاریخی، این مکان منحصربه فرد و باستانی را می شناختم اما از نزدیک دیدن این بناها لطف دیگری دارد.

وزیر میراث، فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری کشور ایتالیا همچنین گفت: در روزهای اخیر با معاون رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفتگویی داشته و توافقات خوبی در حوزه های فرهنگی و گردشگری داشتیم و امیدواریم این توافقات منجر به توسعه گردشگری و همکاری دوجانبه شود.

وی ادامه داد: در تلاشیم بر پایه همکاری‌های گذشته در مورد مباحث علمی و باستان شناسی و به خصوص حوزه مرمت با کارشناسان و فعالان ایرانی در این عرصه مراودات گسترده ای داشته باشیم.

منبع: www.mehrnews.com

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *