پیکره صلح و وفاداری به ایران بازگشت

[cml_media_alt id='798']statue-of-penelope-rectangle-large[/cml_media_alt]

تهران – ایرنا – سرپرست موزه ملی ایران گفت: پیکره صلح و وفاداری (پنه لوپه) به همراه سه پیکره مهمان، از واتیکان و کاپیتولینی به وطن بازگشت.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، جبرئیل نوکنده افزود: پنه لوپه تندیس مکشوفه از تخت جمشید، پس از بازگشت از سفر نمایشگاهی 4 ماهه خود از ایتالیا به همراه 3 همزاد ایتالیایی اش در جایگاه خود یعنی موزه ملی ایران قرار گرفت.
وی اضافه کرد: شامگاه روز گذشته پیکره صلح و وفاداری (پنه لوپه) به همراه 3 میهمان، دو پیکره از واتیکان و یک پیکره از کاپیتولینی به وطن بازگشت.
سرپرست موزه ملی ایران خاطرنشان کرد: این اثر به مدت 4 ماه برای شرکت در نمایشگاهی در ایتالیا در کنار 3 همزادش به آن کشور فرستاده شد که به همراه همان 3 تندیس به ایران بازگشته تا در نمایشگاهی 4 ماهه در ایران نیز به عنوان پیکره ای برای صلح، پنه لوپه از تخت جمشید تا رم به نمایش درآید.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، وی یادآور شد: این نمایشگاه از روز یکشنبه 5 مهر ماه همزمان با هفته گردشگری با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزیر فرهنگ ایتالیا گشایش یافته و به مدت 4 ماه برای بازدید علاقمندان برقرار خواهد بود.

منبع:‌ www.irna.ir

Editorial Team
editorial team
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *